طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی با اهداف خاصی صورت می‌گیرد. یک وب‌سایت آموزشی باتوجه به اهدافی که دنبال می‌کند می‌تواند ویژگی‌های خاص و منحصربه فرد خود را داشته باشد. اما معمولا یک وب سایت آموزشی با جهت گسترش علم،دانش، هنر و آموزش عمومی و خصوصی به افراد و کاربران علاقه‌مند به آموزش مجازی طراحی و سازمان‌دهی می‌شود. در چند ماهه اخیر به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و برگزاری کلاس‌های آموزشی به‌صورت آنلاین، طراحی سایت‌های آموزشی نیز گسترش پیدا کرده است و تعداد کاربران سایت‌های آموزش آنلاین روز‌به‌روز در حال افزایش است.

طراحی سایت آموزشی شامل مزایا و ویژگی‌های خاص خود است. ما در این مقاله به بررسی نکات، ویژگی‌ها و مزایای طراحی سایت آموزشی پرداخته‌ایم.

ویژگی‌های طراحی سایت آموزشی

در طراحی سایت آموزشی ویژگی‌های بسیاری وجود دارند که باید هنگام طراحی رعایت شوند. در ادامه ما به برخی از این ویژگی‌ها و نکات هر چند ظریف اما تاثیرگذار و مهم اشاره کرده‌ایم.

انعطاف‌پذیری

منظور از انعطاف‌پذیری در طراحی سایت آموزشی یعنی باید به‌گونه‌ای طراحی شود که باتوجه به هدف و موضوعی که دنبال می‌کند بتواند پاسخگوی تمام نیازهای کاربران باشد. همچنین باید امکان اضافه‌کردن موضوعات و قسمت‌های جدید در سایت برای گسترش در آینده وجود داشته باشد.

واکنش‌گرایی ( ریسپانسیو بودن سایت)

طراحی سایت آموزشی - شرکت شازین
طراحی سایت آموزشی – شرکت شازین

واکنش‌گرا بودن یا ریسپانسیو بودن سایت از ویژگی‌هایی است که نه‌تنها برای یک وب سایت آموزشی بلکه برای هر سایت دیگری با موضوعات و کاربردهای مختلف نیز باید رعایت شود. همانظور که در مقاله‌های قبلی اشاره کردیم منظور از ریسپانسیو بودن سایت یعنی قابلیت همخوانی و اجرا سایت در دستگاه‌ها و گوشی‌های هوشمند مختلف امروزی. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد ریسپانسیو بودن یک سایت می‌توانید مقاله طراحی سایت ریسپانسیو را مشاهده نمایید.

انتخاب رنگ‌های مناسب

رنگ ‌های مورد استفاده برای یک وب سایت باید به‌دقت انتخاب شوند. سعی کنید از رنگ‌هایی مشخصی استفاده کنید با لگوی آموزشگاه و سایر اجزای سایت شما همخوانی داشته باشند.

در وب سایت‌های آموزش آنلاین باید به سمت انتخاب رنگ‌های خنثی و تأییدی بروید مانند قهوه‌ای، سبز، سفید و آبی. رعایت این نکته به‌ظاهر ساده می‌تواند در انتخاب کاربران و اعتبار و جدیت سایت شما تاثیرگذار باشد. افراد نیاز دارند که به شما و خدماتتان اعتماد کنند و روانشناسی رنگ‌ها در مورد این موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا این حس را در کاربر ایجاد نمایید.

استفاده از محتوا مناسب

برای آموزش آنلاین حتما سعی کنید از تصاویر و ویدئوهای آموزشی مختلف استفاده کنید. با رعایت این نکته هم سایتتان از حالت یکنواخت بیرون می‌آید و هم بر جذابیت سایت شما می‌افزاید.

مزایای طراحی سایت‌ آموزشی

 

معرفی خدمات و آموزشگاه

شما با طراحی سایت آموزشی می‌توانید به‌راحتی با طراحی بخشی در سایت خدمات‌، دوره‌های در حال برگزاری، اساتید و … را در مورد آموزشگاه خود معرفی کنید.

دسته‌بندی مناسب موضوعات آموزشی

با طراحی سایت آموزشی می‌توانید به‌راحتی موضوعات مختلف آموزشی را به‌طور منظم سازمان‌دهی کرده و در اختیار کاربران قرار دهید.

عدم محدودیت جغرافیایی

شما با طراحی سایت‌ آموزش آنلاین می‌توانید خدمات خود را در مناطق وسیع‌تری از نظر جغرافیایی به مردم ارائه دهید.

ثبت‌ نام آنلاین

از طریق یک وب‌ سایت کاربران می‌توانند به‌آسانی به‌وطر مجازی در آموزشگاه شما ثبت نام کرده و خدمات بهره‌مند شوند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
برای مشاوره تماس بگیرید
۰۲۱-۹۱۰۰۸۱۴۴