طراحی سایت انتشارات

با گسترش اینترنت و فضای مجازی و افزایش ارتباطات در آن، اکثر کسب‌وکارها سیستم کاری خود را اندکی تغییر داده و وارد فضای مجازی هم شده‌اند. از آموزش، حمل و نقل، داروسازی، غذا گرفته تا  پزشکی، سرگرمی، اخبار، موسیقی، الکترونیک و… همگی برای ورود و یافتن جایگاهی در این دنیای گسترده در حال رقابت هستند. صنعت نشر و انتشارات نیز از این قاعده مستثنی نیست. در نتیجه، دامنه انتشار در فضای مجازی نیز گسترش یافته است. از این رو، انتشار فقط به کتاب، روزنامه و مجله محدود نمی‌شود بلکه نسخه‌های الکترونیکی کتاب و نشریات، وب سایت‌ها ، وبلاگ‌ها، ناشران بازی‌های ویدیویی و موارد دیگر را دربر می‌گیرد.

امروزه، وب سایت‌های ناشران زیادی وجود دارند که کارهای خلاقانه‌ای در سایت‌هایشان ارائه کرده‌اند. از این رو، شرکت‌ها و افراد خلاقی که می‌خواهند خود را از این رقابت متمایز کنند‌، باید آثار خلاقانه خود را به رسانه‌های معروف ارسال کنند. برای الهام گرفتن از این ایده‌های خلاقانه پیشنهاد می‌کنیم وب سایت‌های ناشران معروف را بررسی کنید.

امروزه طراحی سایت کار ساده‌ای است. اگرچه به سادگی قدم زدن در پارک نیست اما گسترش اینترنت کاری کرده تا ما برای انتشار کتاب‌ها، مقالات و… تنها با چند کلیک کار خود را انجام دهیم.

هنرمندان به سراغ چه سایت‌هایی می‌روند؟

هنرمندان در زمینه‌های مختلف برای درخشش، نیاز به چاپ و انتشار آثار خود دارند. اینجاست که ناشران مجله مانند یک قهرمان ظاهر می‌شوند! برای قرار گرفتن در معرض دید مارک مجله یا اعتبار انتشارات خاص مورد نظر از اهمیت زیادی برخوردار است. طراحی سایت انتشارات به شکلی مناسب چه از نظر ظاهری چه از نظر فنی در انتخاب شدن توسط هنرمندان تاثیرگذار است.

سایت انتشارات چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

  • طراحی سایت انتشارات - شرکت شازین
    طراحی سایت انتشارات – شرکت شازین

    Smashing Magazine یکی از وب سایت‌های انتشارات است که می تواند الهام بخش شرکت‌های چاپ و نشر مجله باشد. این وب سایت مقالات قابل اعتماد، مفید و آموزند‌ه‌ای را به علاقه‌مندان و کاربران وب ارائه می‌دهد. ظاهراً این وب سایت از رنگ قرمز به‌عنوان رنگ اصلی خود استفاده می‌کند که می‌تواند توجه کاربر را به خود جلب کند. همچنین  یک منوی روشن و ساده در بالای صفحه وجود دارد که با استفاده از آن کاربر می‌تواند به مقالات، کتاب ها، رویدادها و مشاغل منتشر شده دسترسی پیدا کند. در حالی که مجلات دیگر از قدرت تصاویر برای افزایش بازدید خوانندگان استفاده می‌کنند، این وب سایت از یک طرح ساده اما جذاب استفاده می‌کند.

  • سایت The Cut یک طراحی تمیز و گیرا دارد که یک سایت بسیار مناسب در بین وب سایت‌های بهترین ناشران است. طراحان سایت The Cut بیشتر بر سلسله مراتب بصری، تایپوگرافی خوب و فضای مناسب تاکید داشته‌اند. همچنین این وب سایت دارای یک بنر بزرگ باعنوانی برای اهداف کسب درآمد است. به ویژه، این سایت ویژه در سربرگ خود لیستی از قهرمانان مقالات را با آخرین اخبار در نوار کناری سمت چپ به نمایش می‌گذارد. آنان برای جالب و خلاقانه نشان دادن محتوا، در برخی از بخش‌های وب سایت تعداد متنوعی از و عکس‌های کوچک را قرار داده‌اند. همچنین شبکه‌های اجتماعی خود مانند  اینستا، تلگرام و… را در اختیار کاربران قرار داده‌اند تا کاربران به راحتی بتوانند با انواع سیستم‌ها و دستگاه‌ها مانند گوشی موبایل و… با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
برای مشاوره تماس بگیرید
۰۲۱-۹۱۰۰۸۱۴۴