مقدمه

– است تا افرادی با طراحی سایت‌های توریستی و معرفی مکان‌های دیدنی و زیبا این صنعت جذاب را رونق بخشند. به همین دلیل ما در این نوشته قصد داریم نکاتی را برای طراحی هر چه بهتر سایت‌ توسط شما عزیزان در اختیارتان قرار دهیم.

اهداف را تعیین کنید

پیش از اقدام به شروع هر پروژه‌ای ابتدا اهدافتان را به طور روشن مشخص کنید. از خودتان بپرسید که به چه دلیلی به دنبال طراحی سایت توریستی هستید؟ آیا هدف شما فقط قرار دادن چند عکس از مناطق مختلف است؟ یا می خواهید کارهای بزرگ‌تری با این وب سایت انجام دهید؟

برای مشخص کردن اهداف باید تصویر روشنی از آنچه که می‌خواهید به دست آورید در ذهن خود ترسیم کنید. افق‌های دیدتان را گسترش دهید و در نهایت با تعیین اهداف شروع به انجام کاری کنید که با انگیزه زیادی وارد آن شده‌اید.

سایتتان را جذاب کنید

چند ترفند ساده وجود داردکه با استفاده از آن‌ها می‌توانید توجه کاربران و بادیدکنندگان را بیشتر به سمت خود جلب کنید. یکی از این ترفندها این است که در صفحه اول سایتتان از جملاتی مانند “بهترین سفرتان را اینجا تجربه کنید”  یا یک سفر رویایی در …” استفاده کنید.

طراحی سایت - شرکت شازین
طراحی سایت – شرکت شازین

یکی دیگر از ترفندهای ایجاد جذابیت در سایت استفاده از تصاویر زیبا از مناطقی است که قصد نمایش و معرفی آن‌ها به مخاطبان را دارید. شاید سایت‌های زیادی در مورد مناطق توریستی وجود داشته باشند ولی شما سعی کنید از تصاویری متفاوت و با کیفیت بالا استفاده کنید.

قسمت‌های مهم شهرها و کشورها را معرفی کنید

این بخش را به‌عنوان این‌که بهتر بتوان کاربر را مجذوب سایت کرده و او را مشتری پروپا قرص سایت کنید ایجاد نمایید. این کار همچنین سبب می‌شود رتبه بندی وبسایتتان را در موتورهای جستجو مانند گوگل ارتقا پیدا کند. علاوه بر این‌ها می توانید به کمک تقسیم بندی کردن و نمایش جاذبه‌های توریستی بخش‌های مختلف یک کشور کاربران بیشتری را به سمت خود کشانده و آن‌ها را کاربر همیشگی سایت خود نمایید.

نکاتی درمورد آب‌وهوای هر منطقه ارائه دهید

با ارائه این نکته به ظاهر ساده می‌توانید روند چشم‌گیری را در رشد سایت خود مشاهده نمایید. چرا با قرار دادن این بخش افرادی که قصد سفر به منطقه‌ای را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت شما و مشاهده محتوا مربوط به آب و هوای ناحیه مورد نظر با اطلاعات بیشتری مسافرت نمایند و بدین ترتیب بازدید سایت شما نیز افزایش می‌یابد.

ساعت کشورهای دیگر را نیز در سایتتان قرار دهید

 طراحی این بخش از سایت در واقع نوعی احترام و ارزش‌گذاری به بازدیدکنندگان  است. به دلیل اینکه بسیاری از افراد از جای جای دنیا وب سایت شما را دیدن خواهند کرد و ممکن است تمایل به دانستن زمان کشورهای مد نظر خود را داشته باشند. به کاربران خود برای احترام بیشتر این بخش را قرار دهید.

در نهایت باید بگویم که یک وب سایت توریستی علاوه بر زیبایی‌هایی که از نظر گرافیکی دارد باید اطلاعات مفیدی را نیز در اختیار کاربران قرار دهد تا آن‌ها بتوانند از محتوای سایت شما به نحو احسن استفاده نمایند.