طراحی فروشگاه اینترنتی به‌تنهایی می‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر درآمد خالص شما داشته باشد. به طور کلی در بحث طراحی سایت هزینه چندان مهم نیست. یعنی دلیل نمی‌شود که سایتی که برایش ۲ میلیون تومان هزینه شده ‌است از سایتی که فقط با ۲۰۰ هزار تومان ساخته شده ‌است، بهتر باشد. بنابراین در بحث طراحی سایت فروشگاهی علاوه‌بر قیمت فاکتورهای بسیار مهم‌تری دخالت دارند که در نهایت می‌توانند منجر به ایجاد درآمد شوند. اما برای برای طراحی سایت فروشگاهی ارزان قیمت با رعایت این فاکتورها مانند خرید سیستم مدیریت محتوا ارزان قیمت یا رایگان و یا استفاده از قالب‌های آماده وب سایت می‌توان تا حد زیادی در هزینه‌های طراحی سایت صرفه‌ جویی کرد.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان - شرکت شازین
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان – شرکت شازین

اگر به‌دلیل هزینه‌های بالایی که برای طراحی سایت فروشگاهی وجود دارد تا کنون اقدام به طراحی سایت فروشگاهی آنلاین نکرده‌اید، در این مقاله قصد داریم درمورد عواملی که در کاهش قیمت و ارزان شدن طراحی سایت فروشگاهی دخیل هستند صحبت کنیم.

 

استفاده از سیستم مدیریت محتوا رایگان

همه شرکت‌ها با استفاده از سیستم مدیریت محتوای رایگان مانند وردپرس و جوملا می‌توانند سایت خود را بسازند و راه‌اندازی کنند. برای این کار کافی است هزینه‌های مربوط به ثبت دامنه و هاستینگ را پرداخت کرده و سیستم مدیریت محتوا را از سایت اصلی دانلود نموده و بر روی هاست خود بارگذاری کنند. برای این کار هم فقط لازم است سیستم مدیریت محتوا رایگان را بر روی وب سایت خود نصب نمایید.

استفاده از قالب‌های آماده رایگان

قالب‌های رایگانی در اینترنت هستند که با استفاده از این قالب‌ها می‌توانید به آسانی سایت خود را راه اندازی کنید. این قالب ها بر روی سیستم های مدیریت محتوا نظیر جوملا و وردپرس نوشته شده‌اند و به آسانی می توان از آن‌ها در طراحی سایت استفاده کرد.

انتخاب شرکت‌های طراحی سایت مناسب

سیاست‌ شرکت‌های مختلف در موردطراحی وب سایت متفاوت است و تعرفه‌های متفاوتی نیز به مشترین ارائه می‌دهند. این سیاست‌های شامل موارد زیر است:

  1. سود بالا با تعداد پروژه‌های کم
  2. سود کم با تعداد پرو‌ژه‌های بالا

در سیاست دوم سود حاصل از اجرای هر پروژه را پایین می‌آورند و با توجه به پایین بودن تعرفه طراحی سایت تعداد پروژه‌های بیشتری نصیب شرکت می‌گردد.

بنابراین شما باید شرکت‌های طراحی سایتی را انتخاب کنید که به دنبال طراحی سایت با بالاترین کیفیت ممکن و ارزان‌ترین قیمت می‌باشند. با این کار شرکت‌ها میزان سود مورد انتظار خود را از پروژه‌های طراحی وبسایت پایین آورده و در کنار آن سیستم بازاریابی و بازرگانی خود را در جهت کاهش بیشتر قیمت‌ها حذف می‌کنند.

البته در بازار طراحی سایت ایران قیمت‌ هایی بسیار ارزان وجود دارند که معمولا کیفیت خوبی نداشته و یا به درستی پشتیبانی نمی‌شوند.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان - شرکت شازین
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان – شرکت شازین

از قدیم گفتند هر قدر پول بدهی همان‌قدر آش می‌خوی! اما در مورد طراحی وب سایت همانطور که گفتیم ارزان بودن به معنای بی کیفیت بودن نیست و هزینه‌هایی بالا به معنای عالی‌ بودن سایت نمی‌باشد. بنابراین سعی کنید با رعایت موارد بالا و انتخاب‌های درست هزینه‌های طراحی سایت فروشگاهی خود را کاهش دهید و فریب شرکت‌های بسیاری که فقط قصد جذب سرمایه شما را دارند نخورید.