طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی یکی دیگر از موضوعات جذاب و پرکاربرد برای طراحی سایت است که با هدف ارائه و بهبود خدمات پزشکی برای کاربران طراحی می‌شود. امروزه نیز باتوجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش سوالات متداول نیز امکان بهره‌مند‌شدن از خدمات آنلاین پزشکی بیش از پیش اهمیت و ارزش پیدا کرده‌است.

درگذشته‌های نه چندان دور مردم برای مراجعه به پزشک یا پیداکردن یک پزشک متخصص و خوب یا از آشنایان و نزدیکان خود سوال می‌پرسیدند یا از طریق برقرار تماس تلفنی با کلینیک‌ها و مراکز درمان مختلف و پرسش و پاسخ‌های متداول دست به انتخاب می‌زدند. به‌عنوان مثال بیشتر سوالاتی که پرسیده می‌شد از این قبیل بودند:

  • من به‌دنبال یک دکتر برای فلان مشکل پدرم هستم آیا شما کسی را می‌شناسید؟
  • داروهایی قبلی برای تاثیری نداشته‌اند آیا دکتر مناسبی که بتواند این مشکلم را حل کند سراغ دارید؟
  • چگونه می‌توانم یک وقت ویزیت با دندانپزشک کلینیک شما داشته باشم؟
  • دنبال فلان دکتر هستم که تخصص فلان چیز را داشته باشد و…

این روش‌های اگرچه امروزه نیز مفید هستند اما در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و افزایش علاقه مردم به جست‌وجو در وب و فضای مجازی ارائه این خدمات به‌شکل امروزی و به‌صورت آنلاین نیز از اهمیت به‌خصوصی برخوردار شده‌است.

در ادامه مقاله به بررسی

ویژگی‌های طراحی سایت پزشکی

هر وب سایت پزشکی ویژگی‌های خاص خود را دارد. در ادامه به بررسی چند مورد از این ویژگی‌ها پرداخته‌ایم.

 

طراحی سایت مبتنی بر ارائه اطلاعات

یک سایت با موضوع پزشکی همانطور که می‌دانید با هدف ایجاد سرگرمی طراحی نمی‌شود. بنابراین نباید در طراحی سایت به‌دنبال سرگرم‌کردن کاربر باشید بلکه باید بکوشید تا اطلاعات را به‌گونه ارائه دهید که کاربر به‌سرعت متوجه شود و بداند که کدام دکتر برای چه کار و تخصصی حضور دارد.

استفاده از محتوای مناسب

رزومه کامل پزشکان، آدرس، شماره تلفن و خدمات و دستگاه‌های موجود ازجمله اطلاعاتی است که کابران از همان ابتدا ورود به سایت به‌دنبال آن می‌گردند. همچنین وجود محتوا‌های متنوع که بر دانش کاربران بیفزاید مفید است.

ایجاد اطمینان کامل در کاربر

یکی از مهم‌ترین و بزرگترین مشکلات ‌سایت‌های پزشکی این است که شما حتی بعد از اینکه کلی از اطلاعات آن‌ها را هم مطالعه کردید و مطمئن شدید که با یک پزشک خوب طرف هستید اما باز متوجه نمی‌شوید که آیا این پزشک مناسب درمان بیماری و عارضه‌ای که شما دارید هست یا خیر. بنابراین سعی کنید اطلاعات را به‌طور شفاف و روشن منتقل کنید.

مزایای طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی - شرکت شازین
طراحی سایت پزشکی – شرکت شازین

افزایش سطح اطلاعات کاربران

شما با طراحی یک وب سایت پزشکی و ارائه مقالات مختلف علمی می‌توانید در افزایش اطلاعات عمومی و دانش کاربران و بیماران نقش به‌سزایی داشته باشید.

امکان وقت‌دهی به‌صورت آنلاین

طراحی یک سایت پزشکی می‌تواند از هدر رفتن وقت و هزینه بیماران بکاهد. برای این امر می‌توانید بخشی از سایت به وقت‌دهی آنلاین به بیماران اختصاص دهید.

نمایش خدمات و دستگاه‌ها به‌صورت آنلاین

شما می‌توانید خدمات خود را در قالب یک‌ ویدئو یا عکس‌های مختلف به بیماران نمایش دهید تا هم آن‌ها از خدمات شما مطلع شوند و هم شما بتوانید خود را به کاربران و بیماران معرفی نمایید.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
برای مشاوره تماس بگیرید
۰۲۱-۹۱۰۰۸۱۴۴