مجله الکترونیکی چیست؟ + بررسی انواع مجلات دیجیتال

مجله الکترونیکی یا دیجیتال با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن وسایل ارتباطی و اعلامی و رسانه ای، تولید شده است.

شرکت شازین در زمینه مجله الکترونیکی و طراحی وب سایت تهران فعالیت دارد و برای بسیاری از روزنامه نگاران و گزارش نویسان و دوستان خبرنگار می تواند با طراحی سایت حرفه ای در کوتاه ترین زمان، مخاطبان مجلات و نشریات ماهانه را به خود جذب کند.

شرکت شازین در زمینه سئو و بسیاری از ابزار مخصوص آن مانند موز پرو Moz Pro فعالیت دارد و برای وب سایت های مختلف، محتوای بهینه شده تولید می کند.

اما مجله الکترونیکی چیست و چگونه می توان آن را راه اندازی کرد؟ می توانید با شماره  ۰۲۱۹۱۰۰۸۱۴۴  تماس بگیرید و حتی به صورت آنلاین با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مجله الکترونیکی یا مجله دیجیتال چیست؟

مجله الکترونیکی یا دیجیتال دارای بسیاری از مشخصات یک مجله چاپی است، اما از فناوری نشر دیجیتال استفاده می‌کند، بنابراین می‌تواند در یک دستگاه الکترونیکی مانند رایانه، رایانه لوحی یا تلفن همراه نمایش داده شود.

استفاده از مجله دیجیتال مزایای زیادی دارد. ازجمله این مزایا می‌توان صرفه‌جویی در هزینه‌های چاپ و سازگاری با محیط‌زیست را نام برد. مجلات دیجیتال بسته به فناوری استفاده شده می‌توانند از مزایای زیبایی و عملکردی خاصی نیز برخوردار باشند.

به عنوان مثال، ممکن است حاوی انیمیشن، ویدئو و سایر محتواهای دیجیتال دیگر باشند.

جالب است بدانید که اولین مجلات دیجیتال در واقع در دهه 1980 تولید شده‌اند!

دیسکین‌ها (یا دیسک های بزرگ) مجله‌هایی بودند که از طریق پست بر روی دیسک‌های فلاپی توزیع و از طریق کامپیوتر خوانده می‌شدند.

PCLife از اولین کسانی بود که مجله‌هایی با این فرمت ایجاد کرد. این مجله یک برنامه اجرایی بود که شامل موسیقی، انیمیشن و اشکال مختلف چندرسانه‌ای بود.

مجله الکترونیکی

مجله آنلاین چیست؟

مجلات آنلاین (یا مجلات الکترونیکی، مجلات دیجیتال، وب سایت‌ها) مجلات دیجیتالی هستند که به صورت آنلاین توزیع و خوانده می‌شوند.

اگر چه آن‌ها برخی ویژگی‌های مشترک  با روزنامه‌ها و وبلاگ‌های آنلاین دارند، اما روش تحریریه آن‌ها بیشتر شبیه یک مجله سنتی است.

 

انواع مجلات دیجیتال

امروزه مجلات آنلاین را می‌توان در قالب‌های مختلفی یافت. آن‌ها می‌توانند نشریاتی مستقل در وب باشند یا می‌توانند در قالب نرم‌افزارهایی در گوشی موبایل طراحی شوند.

در ادامه مقاله، ما در مورد انواع مختلف مجلات دیجیتال صحبت خواهیم کرد.

مجلات فلش |  Flash magazines

Flash یک فناوری بود که در ابتدا توسط Macromedia ایجاد شد و بعدا توسط Adobe خریداری شد.

این قالب در اوایل دهه 2000 برای بسیاری از مجلات آنلاین محبوب بود.

مجلات پی دی اف | PDF Magazines

اکثر مجلات آنلاین PDF هستند. ارائه مجلات به‌صورت آنلاین هم آسان است و هم هزینه اندکی دارد.

با PDF می‌توانید یک نسخه دقیق و مشابه از نسخه چاپی خود ایجاد کنید و تقریباً همه نرم‌افزارهای طراحی مجلات می‌توانند در قالب پی دی اف ارائه شوند.

مجلات Flipbook | Flipbook magazines

با گسترش مجلات آنلاین، برداشت جدیدی از PDF ها به نام PDF های قابل انعطاف (یا قابل مرور) ظاهر شد.

این اسناد PDF به طور معمول در وب سایت‌ها تعبیه شده‌اند و می توانند ورق زدن صفحات را مانند نمونه چاپی شبیه‌سازی کنند.

اساساً، آن‌ها به عنوان یک کپی دیجیتالی عمل می‌کنند.

مجلات با برنامه‌های بومی | Native app magazines

برخی از ناشران تصمیم می گیرند برنامه بومی خود را برای مجله ایجاد کنند.

منظور از برنامه بومی برنامه‌ای است که می‌توانید آن را از فروشگاه برنامه Apple یا فروشگاه Google Play برای دستگاه iOS یا Android خود بخرید.

این موارد را نمی‌توان در رایانه رومیزی یا لپ تاپ استفاده کرد.

برنامه‌های اشتراک مجله | Magazine subscription apps

فروشگاه مطبوعاتی Google Play و فروشگاه مطبوعاتی اپل به‌ترتیب متوقف شده اند و به ترتیب با Google News و Apple News جایگزین شده‌اند.

با این حال، هنوز برخی از رقیبان اصلی در فضای اشتراک مجله ازجمله Amazon’s Kindle Newsstand ، Zinio ، Texture ، Magzter ، Readly و موارد دیگر نیز وجود دارند.

مجلات HTML5 | HTML5 magazines

مجلات دیجیتالی‌ای هستند که از وب سایت ها استفاده می‌کنند. آن‌ها در هر نوع مرورگری قابل استفاده می‌باشند. به همین دلیل برای کامپیوتر و دستگاه‌های تلفن همراه نیز مناسب هستند.

ساخت مجله الکترونیکی

ساخت مجله الکترونیکی

همانطور که در ابتدای مقاله برای شما گفتیم، شرکت شازین با حرفه ای ترین تیم برنامه نویسی وب سایت و کد زنی در طراحی انواع نشریه الکترونیکی و مجلات دیجیتال در خدمت تمامی خبرنگاران و سردبیران و نشریات مختلف می باشد.

تنها کافی است همین الان با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۱۴۴ تماس بگیرید تا از مزایای ساخت مجله الکترونیکی با حرفه ای ترین تیم کدنویسی وب سایت مطلع شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up