نکات مهم در طراحی سایت

خواه هدف شما افزایش آگاهی مردم باشد یا فروش محصول و خدمات، طراحی موثر وب سایت می‌تواند تفاوت زیادی در نرخ بازدیدهای سایت ایجاد کند. وب سایت شما درواقع حکم شناسنامه برند شما را دارد. این ۶ نکته را برای طراحی موثر وب سایت درنظر داشته باشید و در کمترین زمان شاهد نرخ رشد و افزایش بازدیدهای سایتتان باشید.

1- هر چه ساده‌تر بهتر!

پارادوکس انتخاب بیان می‌کند که هرچه گزینه های بیشتری به مردم بدهید، راحت‌تر می توانند هیچ چیز را انتخاب نکنند! در مورد طراحی وب سایت نیز همین گونه است. وجود گزینه های زیاد در وب سایت شما می‌تواند بازدید کنندگان را تحت فشار قرار دهد و مدت زمانی را که برای تصمیم‌گیری آن‌ها طول می‌کشد به‌شدت افزایش دهد.

2- یک تصویر به اندازه ۱۰۰۰ کلمه ارزش دارد

شاید وجود تصاویر در سایت چیز کلیشه‌ای و ساده‌ای به‌نظر برسد ، اما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تصاویر بسیار سریعتر از توده‌های درهم تنیده کلمات، اطلاعات را منتقل می‌کنند. در طراحی وب سایت موثر، می‌توان تصاویر را با استراتژیک خاصی قرار داد تا کاربران را به طور نامحسوسی به جایی که شما می‌خواهید بروند هدایت کند. تصاویر می‌توانند مانند فلش‌هایی به سمت نقاط تبدیل مانند دکمه‌های “اکنون بخرید” و “تماس با ما” عمل کنند.

3- زیبایی شناسی

مهم نیست که محتوای سایت شما چقدر عالی است، اگر وب سایت شما از نظر بصری جذاب نباشد، محتوای شما خوانده نخواهد شد. سه مورد از مهم‌ترین عناصر زیبایی برای طراحی موثر وب سایت، رنگ، تایپوگرافی و تناسب بین اجزا است.

همانطور که بسیاری از ما می‌دانیم، رنگ‌ها پاسخ‌های احساسی را به دنبال دارند. به عنوان مثال‌، تناژهای گرم مانند صورتی و زرد باعث ایجاد هیجان و انرژی بیشتر در افراد می‌شود در حالی که رنگ‌های ملایم مانند آبی، سبز و بنفش حس آرامش منتقل می‌کنند. حتی ثابت شده که رنگ قرمز باعث گرسنگی بیشتر مردم می‌شود! به همین دلیل بسیاری از رستوران‌ها و فست فودها دارای نشان قرمز هستند.

4- خلاق باشید

نکات مهم در طراحی سایت - شرکت شازین
نکات مهم در طراحی سایت – شرکت شازین

افراد به برخی از طرح‌های تکرای وب سایتها عادت کرده‌اند. متفاوت بودن معمولاً چیز خوبی است، بنابراین توصیه می‌کنیم از طرح‌های جدیدی استفاده کنید که شاید کمتر چشم کاربران به آن عادت کرده باشد.

5- درنظر گرفتن اولویت‌ها

طراحی وب سایت موثر چیزی فراتر از تنها خوب به نظر رسیدن است. اطلاعات موجود در وب سایت شما باید به روشی منطقی و به‌راحتی دنبال شود. مردم صفحات وب را معمولا طبق روال خاصی بازدید می‌کنند. در غرب افراد، سایت‌ها را از گوشه بالا سمت چپ نگاه می‌کنند، سپس به سمت راست و بعد از آن قسمت پایین سمت راست را نگاه می‌کنند. با در نظر گرفتن این روند، شما باید مهم‌ترین اطلاعات را در گوشه بالا سمت چپ سایت خود و کم‌ اهمیتترین موضوعات رادر پایین سمت راست قرار دهید، زیرا این منطقه ممکن است از دید کاربر دور بماند.

6- تجربه کاربر (UX) را فراموش نکنید!

” طراحی آنچه به نظر می رسد و آنچه حس می شود نیست. طراحی نحوه کار کردن چیزها است.”  استیو جابز

موفقیت یا عدم موفقیت وب سایت شما بیشتر به کارایی و عملکرد آن بستگی دارد. یک وب سایت زیبا اگر تجربه کاربری موثر نداشته باشد، بی معنی است. هنگام طراحی وب سایت خود، باید همیشه کاربر را در نظر داشته باشید و نیازهای او را برطرف کنید. به وب سایت خود مانند خانه فکر کنید. نمای خانه هر چقدر هم زیبا باشد، شما بازهم نمی‌توانید با ساختاری نامناسب یا چیدمانی گیج‌کننده در خانه زندگی کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
برای مشاوره تماس بگیرید
۰۲۱-۹۱۰۰۸۱۴۴