طراحی سایت

طراحی سایت - شرکت شازین

طراحی سایت و داشتن وب سایت به‌روز و آنلاین امروزه یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذار‌ترین عوامل در رشد و پیشرفت‌ تمامی کسب‌وکارها است. خواه کسب‌وکار شما کوچک باشد یا صنعتی و بزرگ، داشتن یک وب سایت مناسب برای فروش محصولات یا رائه خدمات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این راستا عوامل بسیاری وجود دارند که به طور کلی کیفیت و بازدید سایت شما را تغییر می‌دهند. ما در نظر داریم تا به منظور بهبود کیفیت وب سایت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین و همچنین افزایش اطلاعات شما، در ادامه این متن، به چند مورد از عواملی که تاثیر چشم‌گیری در طراحی سایت شما دارند اشاره کنیم.

۱. تولید محتوا

طراحی سایت - شرکت شازین

اهمیت تولید محتوا امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست. همان‌طور که می‌دانید تولید محتوا یکی از فاکتورهای مهم برای طراحی سایت و همچنین آغاز هر کسب‌وکار به‌شمار می‌رود. اما سوالی که برایتان پیش می‌آید این است که تولید محتوا چگونه ‌می‌تواند روی طراحی سایت شما تاثیر مثبت داشته باشد؟ برای روشن‌تر کردن این موضوع به چند مورد اشاره کرده‌ایم.

تولید محتوا جدید

یکی از معیارهای مهم برای رتبه‌بندی سایت عدم وجود محتوای کپی شده یا تکراری در سایت است. بنابراین سعی کنید از مطالب جدید و جذاب برای تولید محتوا استفاده نمایید و تا حد امکان از کپی‌کردن مطالب از سایت‌های رقیب خودداری نمایید.

تولید محتوا سئو شده

یکی از مهم‌ترین نکات در تولید محتوا، نوشتن محتوایی است بر اساس اصول سئو و بهینه‌شده مطابق استانداردهای موتورهای جست‌وجو. اگر محتوای سایت شما بر اساس اصول سئو نوشته شود، رتبه‌بندی سایت شما در نتایج سرچ موتورهای جست‌وجو، به‌طور چشم‌گیری پیشرفت خواهدکرد.

استفاده از تصاویر مرتبط و با کیفیت

به‌طور کلی جذابیت یک محتوا به تصاویری است که در آن نوشته استفاده شده است. تصاویر سبب می‌شود مخاطب زمان زیادتری را در سایت شما سپری کند و از خسته‌شدن زود هنگام او جلوگیری می‌کند. از طرفی استفاده از تصاویر به‌طور افراطی و بیش‌از حد و بدون توجه به استانداردها می‌تواند روی سرعت لود سایت و درنتیجه سئو سایت شما تاثیر منفی داشته باشد و کیفیت طراحی سایت را پایین آورد.

۲. سئو یا بهینه‌سازی سایت

سئو و محتوا به‌طور کلی دو عامل جدایی‌‌ نا‌پذیر در طراحی سایت به‌شمار می‌روند. همچنین اهمیت سئو و بهینه‌سازی سایت امروزه بر کسی پوشیده نیست و اگر قصد ورود به دنیای پر از رفت‌وآمد موتورهای جست‌وجو را دارید باید از نکات و اصول بهنیه‌سازی سایت آگاه باشید تا بتوانید در این رقابت تنگاتنگ پیروز میدان باشید.

 سئو یا SEO مخفف سه کلمه « Search Engine Optimization» و به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جست‌وجو است. از مهم‌ترین عواملی که در هنگام سئو سایت باید آن‌ها را رعایت نمود تا کیفیت طراحی سایت را بالاتر برد می‌توان به‌ موارد زیر اشاره کرد:

۳. استفاده از قالب‌ مناسب در طراحی سایت

بیشتر افراد سعی دارند تا پس از خرید هاست و دامنه بدون پرداخت هیچ وقت و هزینه‌ای سایت خود را طراحی کرده و راه‌اندازی کنند. به همین منظور اغلب از قالب‌های آماده‌ای استفاده می‌کنند که حجم بسیار زیادی داشته و معمولاً دارای مشکلات کد نویسی، امنیتی، نداشتن پشتیبانی هستند. این قالب‌ها به شدت برای طراحی سایت مضر به حساب می‌آیند.

به‌عنوان مثال ممکن است به‌طور همزمان چندین نفر از یک قالب مشترک استفاده کنند که این موضوع با معیارهای تجارت الکترونیکی مغایرت دارد. از طرفی زمانی که بخواهید یک ‌سایت باکیفیت طراحی کنید، برنامه ‌نویسی‌های زیادی وجود خواهد داشت. این برنامه ‌نویسی‌های پایانی شامل HTML، CSS، SEO،  JavaScriptو… هستند که ایجاد، به‌روزرسانی و یا تغییرات را امکان‌پذیر می‌کند. به هنگام استفاده از قالب‌های آماده ایجاد تغییرات سخت یا غیرممکن می‌شود.

۴. ویژگی‌های بصری و گرافیکی سایت

طراحی سایت - شرکت شازین

انتخاب فونت مناسب

به‌طورکلی نوع و اندازه فونت یا تایپوگرافی در جذب مخاطب تاثیر چشم‌گیری دارد. به‌ عنوان مثال هر چقدر هم که محتوای پربار و مفیدی نوشته باشید اما اگر از فونت مناسب با اندازه استاندارد استفاده نکرده باشید، مخاطب از خواندن محتوای شما به سرعت خسته شده و آن را کنار می‌گذارد. به طور کلی استفاده از فونت‌هایی مانند: Garamond، Georgia، Avenir، Lato، Verdana با سایز 16 برای تولید محتوا و استفاده در سایت مناسب هستند.

استفاده از رنگ‌های جذاب و زیبا

رنگ‌ها به طورکلی از نظر روشناسی تاثیر زیادی بر روی مخاطب می‌گذارند. به همین دلیل رنگ اصلی برند یا وب سایت شما احساسات مختلفی را در کاربر یا بیننده به‌وجود خواهند آورد. روانشناسی رنگ برای هر دسته از خریداران رنگ مخصوصی را انتخاب می‌کند. به‌عنوان مثال روانشناسی رنگ می‌گوید: برای فروشگاه‌های اینترنتی بهتر است از رنگ‌های صورتی یا آبی آسمانی و برای خریداران هیجانی از رنگ‌هایی مانند نارنجی، قرمز و مشکی استفاده کنید. به همین ترتیب با استفاده از روانشناسی رنگ‌ها و درنظر گرفتن سلایق و سبک خریداران و مخاطبان خاص خود رنگ‌ مناسبی برای برند و یا پس‌زمینه سایت خود انتخاب کنید.

۵. استخدام طراح سایت حرفه‌ای

طراحی سایت - شرکت شازین

ما در دنیایی زندگی‌می‌کنیم که در آن بیش از ۹۰ درصد افراد از گوشی‌های هوشمند با قابلیت اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند. بنابراین داشتن یک فرد متخصص و حرفه‌ای که برای طراحی سایت به ما کمک می‌کند از واجبات روزگار است! یک سایت حرفه‌ای هویت منحصر به فرد برند شما را به عناصر بصری تبدیل می‌کند. همچنین شما بازار هدفی به بزرگی تمامی کاربران اینترنت خواهید داشت. قطعا شما به تنهایی و بدون کمک از افراد حرفه‌ای و متخصص قادر به طراحی سایت باکیفیت و بی‌نقص نخواهید بود.

درمورد قیمت طراحی سایت مورد نظر باید به این موضوع اشاره کنیم که تا حد زیادی این عامل به دامنه کار شما و مهارت‌های خاص لازم برای تحقق پروژه شما بستگی دارد. میزان پیچیدگی و یا سادگی درخواست مورد نظر و همچنین مدت‌زمانی که یک طراح سایت روی اجرای پروژه مورد نظر شما صرف می‌کند، همگی ازجمله عوامل مهم در هزینه‌های شما خواهند بود.

نتیجه

درنهایت ایجاد تجربه ی کاربری سودمند در طراحی سایت مانند طراحی ریسپانسیوو بهینه‌سازی سایت، تولید محتوای مناسب و استفاده از قالب مناسب،  استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط با موضوع سایت و … همه در تجربه‌ی مثبت کاربران و کیفیت طراحی سایت موثر هستند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغیر شغل ها مردم نیاز های بیش تری به علم فناوری و کارهای کامپیوتری پیدا کرده اند . در این روز هایی که تقریبا همه افراد در تمامی سنین به اینترنت و تکنولوژی دسترسی دارند شغل های زیادی در در این زمینه به وجود آمده است . نیاز های اصلی حتی برای کارهای بسیار کوچکی مانند خرید از سوپرمارکت نیز امروزه با تکنولوژی امکان پذیر است . کافی است فقط شما دارای یک وسیله هوشمند و اینترنت باشید . این مسئله باعث شده است که افراد زیادی در این حوزه مشغول بشوند . امروزه از کوچک ترین کارها و تا بزرگ ترین شرکت ها به دنبال افرادی هستند که به خوبی از مسائل آی تی و کامپیوتر سردر می آورند . یکی از شغل هایی که می تواند حقوق خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد طراحی سایت است . تمامی شرکت ها و کارها امروزه سعی می کنند در کنار فعالیت های خود یک سایت اینترنتی نیز داشته باشند . این مسئله بسیار در پیشرفت کار و فروش و تبلیغ آن ها تاثیر گذار است . در ادامه بیش تر با طراحی سایت آشنا می شویم .با ما همراه باشید.

طراحی سایت :

ابتدا باید با طراحی سایت آشنا بشوید . همان طور که در قسمت بالا گفته شد طراحی سایت یکی از کارهای مهم و ارزشمند در حوزه کامپیوتر است . شما برای انجام این کار ابتدا باید مهارت های لازم را کسب کنید . برای به دست آوردن این مهارت ها شما نیازمند به تمریم هستید و اما ابتدا می توانید به صورت مجازی و یا با جستجو در اینترنت وراه های بسیار متعدد دیگر این کار را یادبگرید . این راهم بگوییم که یادگری و وقت گذاشتن برای طراحی سایت قطعا کار بیهوده ای نیست . شما مطمعن باشید ارک بتوانید به خوبی یک سایت طراحی کنید به یک فرد بیکار تبدیل نمی شوید . طراحی کردن سایت دارای مفاهیم وتاریخچه ای است که در ادامه به آن می پردازیم .

مفهوم طراحی سایت :

اگر بخواهیم به صورت روان و یا ساده طراحی سایت را توضیح بدهیم . می توان گفت طراحی سایت به معنی درست کردن و ساختن وب سایت است . طراحی سایت دارای یک زبان ویژه ای است که از فردی به نام برنرزلی ابداع شده است . این زبان با پیشرفت تکنولوژی و علم بسیار پیچیده تر و وسیع تر شده است . در واقع یادگیری زبان کدنویسی در مهارت طراحی سایت بسیار مهم و حیاتی است و خودش به یک شغل جدا تبدیل شده است . طراحی سایت از بخش های مختلفی از کارهای کامپیوتری ساخته شده است .مانند کارهای گرافیکی – کدنویسی و…

اولین سایت :

قطعا طراحی سایت نیز مانند هرچیز دیگری از یک جایی آغاز شده است . و دارای یک تاریخچه است . اولین سایتی که طراحی شده الان دارای سنی حدود 28 سال است . این به این منظور است که اولین سایت در 28 سال پیش توسط آقای تیم برنرزلی طراحی شده است . بنیان گذار طراحی سایت آقای برنرزلی می باشد که اولین وب سایت جهان را طراحی کرده است . این وب سایت دارای چنین نامی است :  ورلد واید وب .

طراحی سایت چه مراحلی دارد ؟

طراحی کردن وایر فریم :

این مرحله ابتدایی ترین مرحله برای طراحی سایت است . در این مرحله ابتدا شما باید ببینید برای چه کاری می خواهید سایت طراحی کنید و موضوع آن چیست ؟ کسب و کار و.. . شما باید یک تصویر و یک نمای کلی از سایت خودتان را طراحی کنید و به طور کلی برای ان یک نقشه بچینید . شما باید در این مرحله جایگاه عناصر گوناگون سایت خودتان را درست کنید . به این کار در طاحی سایت  وایر فریم می گویند .

زیبا سازی سایت :

این بخش تاثیر بسیار زیادی در جذب افراد برای بازدید از سایت شما دارد . شما باید ابتدا نوع کسب و کار خودتان را مشخص کنید . گرافیک و یا همان زیبا سازی سایت یعنی تزعین و قشنگ کردن و رنگ دادن به سایت . سایت بدون گرافیک و طراحی و زیباسازی  ارزش زیادی ندارد . شما با این کار با استفاده کردن از نرمافزار های مخصوص گرافیک مانن فتوشاپ و.. سایتتان را جذاب می کنید و به صورت خلاقانه آن را تزئین می کنید . همان طور که در ابتدای این بخش گفتیم باید در جریان نوع کار خودتان باشید تا طبق آن سایت را رنگ بندی کنید . گرافیست ها در بخش طراحی سایت دارای نقش موثری هستند . آن ها می توانند درجه ی کیفیت سایت را با مهارت و خلاقیت خودشان بسیار بالا ببرند . مهارت گرافیک می تواند یکی از مشاغلی باشد که طراحی سایت به خود به همراه دارد . بیش تر سایت های بزرگ دارای گرافیست های ماهر و زبر دست هستند .

کدنویسی :

برنامه نویسی و یا همان کدنویسی پس از گرافیک و زیباازی سایت صورت می گیرد. شما باید به هدف سایت و نیاز مشتری خودتان توجه کنید سپس مطابق با ان برای سایت برنامه بنوسید تا مشخص شود برای چه کاری طراحی شده است . درواقع شما با این کار سایت خودتان را مدیریت می کنید . شما برای مدیریت بهتر می توانید از وردپرس  نیز استفاده کنید . برنامه نویسی خوب می تواند بسیار درجه سایت شما را ارتقا بدهد . این کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که نیازمند مهارت بالایی است .

شروع  سایت :

پس از گذراندن تمامی سه مرحله بالا شما باید سایت خودتا را در دسترس قرار بدهید . باید آن را در بخش های جهانی اینترنت در دسترس قرار بدهید . ابتدا باید برای آن یک هاست تهیه نمایید سپس یک نام دامنه خوب و مناسب برای سایت خود به وجود بیاورید تا بشود ان را در اینترنت جستجو کرد .

طراح وب سایت:

طراحی وب سایت از دو بخش ساخته شده است که یک بخش بخش ظاهری سایت است و بخش دیگر بخش مدیریت و یا همان پایه و پشت پرده سایت است . برای اینکه بدانید چه وظایفی به عهده شما است باید ابتدا جایگاه خودتان را در هرکدام از این دوبخش بدانید . هر بخش دارای یک مسئولیت و مهارت است

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *