20 راه برای افزایش سرعت لود سایت در سال 2020

تأخیر یک ثانیه‌ای در زمان بارگذاری صفحه:

  • 11٪ بازدید صفحه کمتر
  • 16٪ کاهش رضایت مشتری
  • 7٪ ضرر

این آمار و ارقام تنها برای ۱ ثانیه تاخیر بود پس درنظر داشته باشید که چند ثانیه تاخیر اضافی‌تر در لود سایت می‌تواند تأثیر بسزایی در توانایی سایت شما در جذب بازدید‌کننده و فروش داشته باشد. بنابراین، داشتن یک وب سایت پرسرعت – نه تنها برای رتبه بندی خوب در Google موثر است، بلکه برای بالا نگه‌داشتن سود و کاهش ضرر هم ضروری می‌باشد. در حقیقت، 47٪ از مصرف‌کنندگان انتظار دارند وب سایت‌ها در دو ثانیه یا کمتر بارگیری شوند. و 40٪ از کاربران صفحه‌ای را که سه ثانیه یا بیشتر برای بارگیری‌اش زمان گرفته شود، کنار می‌گذارند.

سرعت وب سایت شما چگونه بر میزان بازدید تأثیر می‌گذارد؟

امروزه یکی از پارامترهایی که گوگل برای رتبه‌بندی سایت درنظر می‌گیرد سرعت سایت است. زمان بارگذاری شما نیز می‌تواند بر میزان راحتی کاربران در وهله اول تأثیر بگذارد. بنابراین گوگل دوست ندارد که کاربرانش را به سمت سایت‌هایی هدایت کند که زمان بارگیری مناسبی ندارند. البته امروزه بیشتر نتایج براساس تجربه‌ای است که سایتها در اختیار کاربران موبایل قرار می‌دهند. بنابراین اگر میخواهید میزان بازید خود را افزایش دهید لازم است زمان بارگذاری وب سایت را کاهش دهید. شما باید سایتی داشته باشید که تجربه کاربری آسان و سریعی در هر مرورگر یا اندازه صفحات مختلف را فراهم کند.

چرا وب سایت من کند است؟

فرض کنید تست سرعت سایت انجام داده‌اید و متوجه شده‌اید که زمان بارگیری شما بسیار کند است. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود زمان بارگذاری سایت شما کم باشد. این بدان معناست که مجموعه‌ای از مراحل وجود دارد که می توانید برای بهبود سرعت صفحه انجام دهید.

زمان بارگذاری مناسب چه مدت‌زمانی است؟

طبق گفته گوگل‌، بهترین زمان برای بارگذاری ۳ ثانیه است که متأسفانه، طبق یافته‌های اخیر اکثر سایت‌ها سرعت لودی بیشتر از ۳ ثانیه دارند.

چگونه سرعت سایت خود را در سال ۲۰۲۰ افزایش دهیم؟

افزایش سرعت لود سایت در سال 2020
افزایش سرعت لود سایت در سال 2020

درخواست های HTTP را به حداقل برسانید

طبق گفته یاهو، 80٪ از زمان بارگیری یک صفحه وب برای بارگیری قسمت‌های مختلفی مانند تصاویر و اسکریپت‌ها صرف می‌شود.

برای هر یک از این عناصر درخواست HTTP انجام می‌شود‌، بنابراین هرچه تعداد اجزای درون صفحه بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری برای بارگیری صفحه نیاز است.

حجم فایل‌ها را کم کنید

اکنون که می دانید سایت شما چه تعداد درخواست HTML می‌کند ، می توانید در زمینه کاهش این تعداد درخواست‌ها کار کنید. بهترین مکان برای شروع کار با فایل ها HTML ، CSS و JavaScript است.

از بارگذاری همزمان برای پرونده های CSS و JavaScript استفاده کنید

هنگامی که برخی از فایل‌های خود را کم حجم کردید، می‌توانید نحوه بارگیری آن‌ها در صفحات خود را نیز بهینه کنید. اسکریپت‌هایی مانند CSS و JavaScript به دو روش مختلف بارگیری می شوند: همزمان یا غیر همزمان. اگر اسکریپت های شما به طور همزمان بارگیری می‌شوند ، به ترتیب در صفحه ظاهر شده و بارگیری می شوند. بارگذاری همزمان فایل ها می‌تواند سرعت صفحه شما را افزایش دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
برای مشاوره تماس بگیرید
۰۲۱-۹۱۰۰۸۱۴۴