الگوریتم های جدید گوگل در سال 2021

الگوریتم های جدید گوگل چیست؟

الــگوریتم های جدید گوگل هر سال و یا هر شش ماه یک بار به روز رسانی می شود.

اگر می خواهید با مهمترین الگوریتم های گوگل آشنا شوید، حتما این مطلب از شرکت شازین را دنبال کنید.

شرکت شازین در زمینه طراحی سایت تهران و در زمینه سئو با الگوریتم های جدید گوگل فعالیت دارد و مهمترین اخبار روز تکنولوژی را برای شما ارائه می کند.

8 الگوریتم جدید گوگل در سال 2021

گوگل همیشه الگوریتم های خود را توسعه می دهد تا مطمئن شود که مناسب ترین، مرتبط ترین، و امن ترین صفحات را برای کاربران خود نشان می دهد.

و هر سال، به نظر می رسد که به روزرسانی های زیادی را سالانه معرفی می کند.

دانستن اینکه گوگل چه به روز رسانی هایی را ایجاد کرده کمک می کند تا شما کارکرد بهتری در سئو داشته باشید، جایگاه خود را بهبود بخشید و همچنین از دلایل تغییراتی که در جایگاه های صفحات وب سایت خود می بینید، مطلع شوید.

خب امروز، می خواهیم 8 الگوریتم مهم و جدید گوگل که در سال 2021 به روزرسانی شده است را بررسی کنیم. این الگوریتم ها شامل موارد زیر می باشند:

 1. تغییر جایگاه
 2. درباره این نتیجه
 3. بازدیدهای تولیدات
 4. MUM
 5. لینک های اسپم
 6. اولین ایندکس موبایل
 7. تجربیات صفحه
 8. عناوین صفحه

همچنین، راهکارهایی برای بهینه سازی محتوای تان با توجه به این به روزرسانی ها ارائه خواهیم کرد.

مهمترین الگوریتم های به روز رسانی شده گوگل در سال 2021

گوگل همواره در الگوریتم های خود به روزرسانی هایی ایجاد می کند، گاهی این الگوریتم ها را به صورت آشکار معرفی می کند و گاهی هم در طول سال مشخص می شود که الگوریتم های جدید چیست- بسته به اهمیت و تاثیر این به روزرسانی ها.

بزرگترین به روزرسانی سال 2021، البته، به روز رسانی Page Experience بوده است، اما بیایید ببینیم که در این مسیر چه چیزهای دیگری هم تغییر پیدا کرده اند.

 1. به روز رسانی تغییر جایگاه (فوریه 2021)

با به روز رسانی تغییر جایگاه، اکنون گوگل می تواند از هوش مصنوعی برای ایندکس کردن وب سایت ها استفاده کند، اما تنها متون خاص (پاراگراف ها، جملات) از این وب سایت ها.

این یعنی اینکه متن های به خصوصی می توانند به عنوان ویژگی کد نشان داده شوند. هدف این است که به جستجوهای خیلی خاص سریعا پاسخ داده شود تا اینکه کاربر را در میان هزاران وب سایت مرتبط برای یافتن پاسخ به جستجویش رها کند.

با استفاده از مثال زیر، گوگل توضیح می دهد که متن عکس B از نتیجه عکس A بهتر است. ” در این مثال، سیستم های ما قادر هستند تا ویژگی کد را هایلایت کنند، اما این بهبودی بسته به جایگاه کلی وب سایت ما باز می گردد.”

8 الگوریتم جدید گوگل در سال 2021

مهمترین الگوریتم های جدید گوگل

این نکته در اینجا پست های شما را برای تغییر جایگاه بهینه سازی نمی کند، اما در عوض می تواند موارد زیر را برای شما فراهم سازد:

 • عبارت های بلند کلمات کلیدی را هدف بگیرید.
 • محتوای با کیفیت، عمیق برای موضوع موردنظرتان فراهم کنید.
 • محتوای وب سایت تان را به طور دقیق برای ایندکس شدن بهتر در گوگل بات بسازید.
 • به روز رسانی “درباره این نتیجه| (فوریه 2021)

با “درباره این نتیجه” در فوریه 2021، گوگل شرایط دیگری را برای نتایج جستجوی اختصاصی فراهم کرده تا کاربران بتوانند تخمین بزنند که کدام نتیجه برای آنها سودمندتر است.

گوگل در سال 2021

در این بخش اشاره می کنیم که باکس “درباره این نتیجه” چه چیزهایی را به اشتراک می گذارد:

 • چه زمانی صفحه وب سایت در گوگل برای اولین بار ایندکس شد.
 • آیا اتصال شما به سایت ایمن است.
 • کدام مواردی که شما جستجو کردید در صفحه نشان داده می شود.
 • آیا دیگر وب سایت ها با عبارت های جستجو شده به آن صفحه مرتبط هستند.
 • زبان صفحه چیست.
 • آیا این نتایح برای این جستجو در مناطق مختلف به نظر مرتبط می رسد یا نه.

و اگر شما منبع ویکی پدیا را هم دارید، این بخش  توضیح مختصری از جستجو را در آنجا نشان می دهد (ایندفعه برچسب های متا نشان داده نمی شوند).

با شناسایی منبع پیش از باز کردن نتایج، کاربر می تواند ارزیابی کند که این سایت ارزش و اعتبار دارد یا نه. این مسئله به طور خاص به تشخیص اعتبار و ارزش کاربر کمک می کند اما وب سایت ها را نامحبوب می کند. با این حال، این ویژگی در حالت بتا باقی می ماند.

الگوریتم های جدید گوگل

شما چه می توانید بکنید؟

باکس “درباره این نتیجه” روی جایگاه شما تاثیری ندارد؛ این تنها لیستی از فکت های درباره پیج است- که برخی از آنها فاکتورهای رتبه بندی می باشد. خب این مورد شامل موارد زیر است:

 • مطمئن خواهید شد که سایت شما از http استفاده می کند.
 • بک لینک های با کیفیت می گیرید.
 • به طور کامل محتوا با کلمه کلیدی مرتبط است.
 • به روز رسانی ایندکس شدن اولین صفحه در موبایل به طور 100% (مارس 2021)

با افزایش ترافیک موبایل در دهه 2010، گوگل شروع به قرار دادن اهمیت سازگاری با ویژگی های موبایل به عنوان فاکتوری برای رتبه بندی در سال 2015، کرد.

یک سال بعد، اولین ایندکس شدن با موبایل معرفی شد – که به افت و خیزهای گوگل بازمی گردد-  و به همین ترتیب به جایگاه ها مربوط است- صفحات وب سایت شما هم طبق این ورژن موبایل، محتوای خود را نشان می دهند.

8 الگوریتم جدید گوگل

در جولای 2019، اولین ایندکس موبایل پیش فرضی برای همه صفحات جدید وب سایت ها تبدیل شد. و در ژوئن 2021، پیش فرض تمامی صفحات وب سایت شد، هم صفحات جدید و هم صفحات قدیمی.

برای بهینه سازی سازگاری با موبایل:

 • مطمئن شوید که سایت ریسپانسیو است (برای طراحی سایت ریسپانسیو می توانید کلیک کنید).
 • از بارگذاری با تاخیر و فشرده سازی عکس ها استفاده کنید.
 • همیشه به طور دستی پاپ آپز و عملکرد فرم را روی موبایل تان آزمایش کنید.

سازگاری با موبایل بر اساس page-by-page کار می کند، اما شما می توانید ارزیابی عملکرد site-wide موبایل را با گزارش mobile usability در گوگل سرچ کنسول و ابزار Mobile-Friendly گوگل آزمایش کنید.

 • به روز رسانی بازدیدهای تولید

هدف گوگل در ماه آپریل 2021 از به روز رسانی بازدیدهای تولید product reviews تشویق بازدیدهای تولید است که نه تنها لیستی از تولیدات را خلاصه سازی می کند، که در جستجوهای عمیق، آنالیزهای بصری، و محتوای اورجینال را هم فراهم می کند.

الگوریتم های جدید گوگل 2021

پس برای تولید محتوای بازبینی محصول که کیفیت بالایی دارد، گوگل موارد زیر را پیشنهاد می کند:

 • دانش تخصصی را برای محصولات توضیح دهید.
 • به اشتراک گذاری محتوای منحصر به فرد بیشتر از آنچه که تولیدکننده فراهم می کند.
 • ارزیابی های کمی برای عملکردها فراهم نمایید.
 • الگوهای قبلی با دیگر محصولات را مقایسه کنید.
 • به مشتریان کمک کنید که تصمیم خرید درستی بگیرند.

این بازبینی Wix با سنجشگران ابزار وبسایت، مثالی از بازبینی عمیق محصول است. این محصول شامل 3.500 کلمه محتواست که شامل مقایسه دقیق محصولات رقیب، برنامه یابنده تعاملی، FAQها، بخش مدیریت فعال کامنت ها، اسکرین شات ها و حتی ویدیوها می باشد.

8 الگوریتم گوگل در سال 2021

 • به روز رسانی mum (مِی 2021)

گوگل با الگوریتم های هوش مصنوعی خود پیشرفت هایی را بوجود آورده، که جدیدترین آنها در به روز رسانی MUM در ماه مِی سال 2021 بوده است.

گوگل و الگوریتم های جدید

مدل یکپارچه مالتی تسک/چند وظیفه ای (MUM) الگوی زبانی طبیعی است که به طور مشخص از BERT های ماه اکتبر سال 2019 قوی تر می باشد (واکنش های رمزگذار دو سویه از تغییرات).

این الگوریتم برای “کمک به شما زمانی که جواب ساده ای وجود ندارد، ساخته شده است.” هدف MUM استفاده و کاربرد برای اطلاعات چندمحتوایی از منابع مختلف برای ارائه جواب های همسان به سوالات پیچیده می باشد.

پس به جای جستجو در شکل های زیر:

“چــگونه برای کوهپیمایی قله های آدامیز آماده شویم،” و بعد از آن

“چگونه برای کوهپیمایی قله های فوجی آماده شویم،”و این مدلی

“کوهپیمایی قله های آدامز و فوجی،”

فرد می تواند به شکل های زیر سوالش را بپرسد:

“من قله های آدامز را کوهپیمایی کردم و الان می خواهم فوجی را کوهپیمایی کنم، چگونه باید برای هرکدام چگونه آماده شوم؟”

و جواب همه این سوالات را در یک جستجو پیدا کنید.

8 الگوریتمهای جدید گوگل در سال 2021

الگوریتم MUM میان 75 زبان مختلف آموزش داده شده، پس می تواند جواب های مرتبط را در زبان های مختلف برای سوالی که در قسمت جستجو نوشته شده را پیدا و نشان دهد.

این بدان معنا نیست که شما باید پست هایی بنویسید که سوالات پیچیده را پاسخ می دهند. فقط مطمئن شوید که جستجوی کلمه کلیدی تان را انجام می دهید و محتواهایی با قالب بلند را منتشر می کنید که کلمات کلیدی بزرگ و سوالات مختلف را هدف گرفتند.

 • به روز رسانی اسپم لینک

به روز رسانی اسپم لینک در ژوئن سال 2021 بر صفحه وب و نتایج عکس ها پیاده سازی شد (پس، نتیجه محلی نیست).

الگوریتمهای جدید گوگل در سال 2021

این به روز رسانی دو جنبه داشت، که گوگل می گوید هر کدام در یک روز شروع و به پایان رسید- اما در واقع دو هفته بیشتر از آنچه که مورد انتظار بود طول کشید. جزئیات زیادی درباره این به روزرسانی وجود ندارد، اما همیشه خوب است که این موارد را بررسی کنید و مطمئن شوید که وب سایت شما از اسپم شدن محافظت می شود.

اگر وب سایت شما با تعامل با کاربران از طریق کامنت ها، فروم ها، و غیره ساخته شده، باید خیلی مراقب اکتورهای مخرب باشید. در این بخش چند راهکار برای محافظت از وب سایت شما از اسپمرها معرفی می کنیم:

 • SSL وب سایت خود را به روز رسانی کنید.
 • از گوگل سرچ کنسول برای بررسی مسائل امنیتی و گزارش های فعالیت دستی استفاده کنید.
 • فعالیت های اسپمی را به طور منظم پاک کنید. مثلا درخواست های متعدد از آی پی آدرس ها.
 • از noindex برای جلوگیری از ایندکس شدن پیج هایی که امنیت کمتری دارند استفاده کنید. به خصوص آن دسته از صفحاتی که محتوای ایجاد شده توسط کاربر را نشان می دهد. از سوی دیگر، می توانید این لینک ها را به عنوان لینک های nofollow علامت بزنید.
 • به روز رسانی Page Experience (ژوئن 2021)

علاوه بر ایندکس شدن وب سایت ها با ورژن موبایل، گوگل تنظیم خاص جدیدی از استانداردها را در به روز رسانی page experiences  معرفی کرده که هسته های حیاتی وب نامیده می شود. اینها معیارهای جدیدی نیستند، اما فاکتورهای اولویت بندی جدید برای کیفیت دهی به وب سایت تجربه شده برای افراد می باشند.

این فاکتورها شامل موارد زیر می باشد:

 • بزرگترین محتوای Paint (LCP): با چه سرعتی محتوای اصلی پیج بارگذاری می شود.
 • اولین ورودی با تاخیر (FID): صفحه وب با چه سرعتی به اولین فعالیت کاربر در صفحه پاسخ می دهد.
 • شیفت layout قابل ملاحظه (CLS): چگونه layout ثابت باقی می ماند (مثلا، المنت ها به طور غیرمنتظره در اطراف صفحه جا به جا نمی شوند.)

الگوریتمهای جدید گوگل در سال 2021

شما می توانید به اطلاعات واقعی از طریق Page Speed Insights یا گزارش کامل Core Web Vitals در گوگل سرچ کنسول برای این استانداردها، دسترسی داشته باشید. هر کدام از این گزارش ها با پیشنهادهایی برای بهبود دادن ریسپانسیو بودن پیج همراه است.

 الگوریتمهای جدید گوگل در سال 2021

دوباره، این معیارها کوتاه مدت طراحی شده اند. اما این روزها روی جایگاه شما تاثیر به سزایی دارند. در واقع، وب مسترها باید تلاش های بهینه سازی UX خودشان را دو برابر پایین بیاورند. چیزهایی که شما می توانید برای بهبود Core Web Vitals انجام دهید، شامل موارد زیر می شود:

 • بعدی
 • اجرای جاوا اسکریپت را پایین بیاورید
 • عکس ها را فشرده و بهینه سازی کنید
 • ابعاد مناسب را برای عکس ها و امبدها فراهم کنید.
 • زمان پاسخگویی سرور را بهبود بخشید
 • به روز رسانی عناوین صفحه (اوت 2021)

برای یک دهه، گوگل عناوین صفحه را در SERP مطابق با سوال جستجو سرعت بخشیده است. اما از 16 اوت 2021، افراد متوجه شدند که گوگل عناوین صفحه ها را به طور واضح تغییر می دهد، اغلب هم به روش های ناراحت کننده ای عوض می کند.

یک هفته بعد، گوگل تایید کرد که سیستم جدیدی معرفی کرده که دیگر عناوین مطابق با سوالات تنظیم نمی شود، بلکه بهتر است پیج را به عنوان کلی نشان دهد.

این به روز رسانی به درستی دریافت نشد، هرچند عناوین از تگ اچ 1، تگ های عکس، و حتی تکست های دیگر پیج ها تولید شده بودند. از زمانی که این پست نوشته شده، این داستان همچنان درحال کشف شدن است،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *